Xhaçka takon Yuri Kim: Partnershipi me SHBA mbetet themeli i politikës sonë të jashtme

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim.
Me anë të një postimi në Twitter, Ministrja Xhaçka shprehet se ishte një takim mjaft konstruktiv në favor të thellimit të partneritetit strategjik mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara.
Kryediplomatja Xhaçka theksoi se partnershipi me SHBA mbetet themeli i politikës së jashtme shqiptare.
“Kënaqësi që u konfirmua mbështetja e vazhdueshme dhe të zgjeruar nga US”, shkruan Xhaçka në Twitter.​

Adresa

Ambasada Shqiptare
Str.Duiliu Zamfirescu no.7,
Sector1 , Bucuresti

Tel / Fax

Tel.: +40212119829
Fax.: +40212108039
Numri i emergjences: +40 733368444

E-MAIL

embassy.bucharest@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00