Takim i Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi me Zëvendës Ministrin e Mbrojtjes Civile dhe Emergjencave Klimaterike të Greqisë Evaggelos Tournas në Athinë

Në kuadër të vizitës zyrtare dyditore në Greqi, Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Shqipërise, z. Niko Peleshi, i shoqëruar nga Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë, znj. Luela Hajdaraga, ka zhvilluar një takim me Zëvendës Ministrin e Mbrojtjes Civile dhe Emergjencave Klimaterike të Republikës së Greqisë, z. Evaggelos Tournas.
 
Fokusi tek rritja e bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Greqisë në Menaxhimin e Krizave. Palët u dakordësuan për rinovimin e marrëveshjes dypalëshe në fushën e Emergjencave Civile.
 
Mirënjohje Greqisë fqinje për gatishmërinë dhe ndihmën e ofruar në shuarjen e vatrave në vendin tonë.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30