Dita e Flamurit 28 Nentor 2023

Festa Kombëtare 28 Nentor 2023, Ambasada e Republikës së Kosovës dhe Ambasada e Republikës së Shqiperisë organizuam Festën e Pavaresisë. Pasditja e kësaj datë u mbush me aktivitete. Së pari, në ambjentet e ambasadës së Shqiperisë u shfaq filmi "Nentori i Dyte". Pas filmit të ftuarit

 

Deputet e grupit parlamentar të miqesisë Shqiperi-Japoni,zhvilluan një vizitë intensive punë në Tokio, prej dt 26.09-29.9.2023.

Deputet e grupit parlamentar të miqesisë Shqiperi-Japoni,zhvilluan një vizitë intensive punë në Tokio, prej dt 26.09-29.9.2023. Gjatë vizitës, të kryesuar nga zoti Laert Duraj, kryetar i grupit, zhvilluan takime të zgjeruar, me grupin e parlamentar të miqesisë Japoni-Shqipëri, me Minis

 

Ambasadori z. Gjergj Teneqexhiu mori pjesë në mbledhjen e 31 të “Japan Small Group”, e cila u hap nga ministri i Jashtem Japonez, z. Hayashi.

Ambasadori z. Gjergj Teneqexhiu mori pjesë në mbledhjen e 31 të “Japan Small Group”, e cila u hap nga ministri i Jashtem Japonez, z. Hayashi. Në prani të Trupit Diplomatik në Tokio, publikut Japonez, Zt. Teneqexhiu, bëri një prezantim për Shqiperinë dhe shqiptarët si një nga vendet

 

Me kerkese te Ambasadorit z.Teneqexhiu zhvilloi nje takim me deputetin z.Hirai i cili do te vizitoje Shqiperine gjate diteve ne vijim.

Me kerkese te Ambasadorit z.Teneqexhiu zhvilloi nje takim me deputetin z.Hirai i cili do te vizitoje Shqiperine gjate diteve ne vijim. Ambasadori u njoftua mbi axhenden e z.Hirai dhe beri rekomandimet e rastit, per te siguruar suksesin e plote te vizites se Parlamentarit.

 

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00