Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Japoni, z.Teneqexhiu mori pjesë në pritjen e organizuar nga Ministri i Punëve të Jashtme të Japonisë, Zoti Kono me rastin e përvjetorit të ditëlindjes së Perandorit Akihito.

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Japoni, z.Teneqexhiu mori pjesë në pritjen e organizuar nga Ministri i Punëve të Jashtme të Japonisë, Zoti Kono me rastin e përvjetorit të ditëlindjes së Perandorit Akihito. Në këtë pritje morën pjesë drejtuesit kryesor të MPJ-së japoneze, trupi diplomatik i akredituar në Tokio, deputetë etj.Gjatë pritjes z.Teneqexhiu zhvilloi një takim të shkurtër me ministrin z.Taro Kono. Ambasadori e cilesoi celjen e ambasades japoneze ne Tirane si nje moment historik ne marredheniet midis dy vendeve. Me tej,z.Teneqexhiu pati një takim edhe me Zv.ministrin për Parlamentin, anëtarin e Dhomës së Këshilltarëve z.Iwao Horii.Gjithashtu zoti Teneqexhiu, pati takim dhe bisedoi me z.Kawai Katsuyuki, Këshilltarin për Cështjet e Jashtme, të Partisë Liberal Demokrate të z.Shinzo Abe.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00