Ambasadori i RSH-se ne Tokio, z.Gjergj Teneqexhiu priti sot ne zyre dy organizatoret e festivalit znj.Chumyo dhe znj.Nagano “TOKYO 2020 NIPPON FESTIVAL”.

Me qellim promovimin e traditave, kultures dhe gjuhes sone amtare kudo neper bote, Ambasadori i RSH-se ne Tokio, z.Gjergj Teneqexhiu priti sot ne zyre dy organizatoret e festivalit znj.Chumyo dhe znj.Nagano “TOKYO 2020 NIPPON FESTIVAL”.
Ky festival do të mbahet ne vigjilje te Lojërave Olimpike dhe Paralimpike Tokio 2020 dhe kerkon te bashkoje njerëz dhe kultura të ndryshme te botes, perfshire ketu edhe vendin tone.

 

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00