Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu ne nje takim pune me zotin Makoto ITO, ambasadori i Japonise ne Shqiperi.

Nje mbremje e kendshme pune, me zotin Makoto ITO, ambasadori i Japonise mike ne Shqiperi. Diskutuam mbi marredheniet dypaleshe dhe perspektiven premtuese ne marredheniet ekonomike.

Nice evening with H.E.Mr Makoto ITO,Ambassador of Japan in Tirana.
Among other things we discussed for the excellent relationship between Albania and Japan and the positive prospective of Economic relations.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00