Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti sot ne ambasade perfaqesues lokal te Bashkise se Qytetit te Shika, te cilet nen kujdesin e deputetit z.Hiroshi Hase, propozuan qytetin e tyre si “host town” per ekipin olimpik.

Ambasadori z.Gjergj Teneqexhiu priti sot ne ambasade perfaqesues lokal te Bashkise se Qytetit te Shika, te cilet nen kujdesin e deputetit z.Hiroshi Hase, propozuan qytetin e tyre si “host town” per ekipin olimpik. Atletet tane do te zhvillojne seanca pergatitore per Lojerat Olimpike Tokyo 2020. Propozimi dashamires i Deputetit Hiroshi Hase dhe i drejtuesve te bashkise u mirepriten nga ambasada dhe iu percoll Komitetit Olimpik Shqiptar.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00