Ambasadori z.Teneqexhiu takohet me anëtarin e Dhomës së Përfaqësuesve , njëkohësisht anëtar i Grupit Parlamentar të Miqësisë Japoni-Shqipëri, z. Minoru Kiuchi.

Më datë 02.10.2018, anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve , njëkohësisht anëtar i Grupit Parlamentar të Miqësisë Japoni-Shqipëri, z. Minoru Kiuchi, dha një pritje në ambientet e New Otani Hotel, ku mori pjesë edhe Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Japoni, z.Gjergj Teneqexhiu . Ambasadori pati një takim të shkurtër me parlamentarin z.Kiuchi mbi ceshtje te ndryshme ku theksojme ketu pershtypjet pozitive te z.Kiuchi nga vizita e tij ne Shqiperi si dhe mundesi te reja per shkëmbimin e përvojave si dhe realizimin e formave të ndryshme të bashkëpunimit në më shumë nivele.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00