Dita e Flamurit 28 Nentor 2023

Festa Kombëtare 28 Nentor 2023, Ambasada e Republikës së Kosovës dhe Ambasada e Republikës së Shqiperisë organizuam Festën e Pavaresisë. Pasditja e kësaj datë u mbush me aktivitete. Së pari, në ambjentet e ambasadës së Shqiperisë u shfaq filmi "Nentori i Dyte". Pas filmit të ftuarit morën pjesë në pritjen e oranizuar me këtë rast dhe në fund, Arbereshet u mblodhën në Ambasade, deri në oret e vona të së martës.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00