Takim me z.Minoru Kiuchi , anetar i Dhomës së Perfaqësuesve dhe Sekretari i Përgjithshëm i Grupit Parlamentar të Miqësisë Japoni-Shqipëri.Mik i vecantë i vendit tonë. U diskutua në detaje, rreth vizitës së ardhshme të Kryeministrit tonë në Japoni.

Më datë 20.02.2022, në ambjetet e Parlamentit Japonez, ambasador Teneqexhiu u prit në një takim nga Zoti Minoru Kiuchi , antar i Dhomës së Perfaqësuesve dhe Sekretari i Përgjithshëm i Grupit Parlamentar të Miqësisë Japoni-Shqipëri.Mik i vecantë i vendit tonë. U diskutua në detaje, rreth vizitës së ardhëshme të Kryeministrit tonë në Japoni. Zoti Kondo drejtor i Drejtorisë për Evropën Qendrore dhe Juglindore pjesë e rendësishme e koordinimit të përbashkët.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00