Takim me Zv/Ministrin e Puneve te Jashtme z.Sugiyama

Me rastin e marrjes së detyrës si Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Japoni, z.Gjergji Teneqexhiu zhvilloi një takim me Zv/Ministrin e Punëve të Jashtme të Japonisë, z. Shinsuke Sugiyama, më datë 19 gusht 2016. Duke shprehur vullnetin e plotë për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, Ambasadori Teneqexhiu i dorëzoi Zv/Ministrit Sugiyama kopjen e letrave kredenciale si edhe paraqiti kërkesën për prezantmin e letrave kredenciale origjinale tek Madhëria e tij Perandori Akihito.

Adresa

Ambasada e Republikës së Shqipërisë
4F Hokkoku Shimbun Bldg.
6-4-8 Tsukiji, Chuo-ku.
Tokyo 104-0045

Tel / Fax

Tel. 03-3543-6861
Fax: 03-3543-6862
Nr. i emergjences: 03-3543-6861

E-MAIL

embassy.tokyo@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë – E Enjte 9.00 – 17.00
E premte 9.00 – 15.00