Bashkëpunimi policor ndërmjet dy vendeve forcon sigurinë e qytetarëve

Markopoulo - Në kuadër të përfundimit me sukses të programit të trajnimit të ekipit RENEA të policisë shqiptare në ambientet e Njësisë Speciale Antiterroriste Greke (EKAM), Ambasadorja e RSH-së në Athinë, znj. Luela Hajdaraga, e shoqëruar nga Oficerja Ndërlidhëse Policore e Ambasad

 

Ambasadorja znj. Hajdaraga merr pjesë në pritjen zyrtare në Pallatin Presidencial, me rastin e Vitit të Ri

Athinë - Me ftesë të Presidentes së Republikës Greke, SH.S.Znj. Katerina Sakellaropoulou, Ambasadorja e RSH-së në Athinë, SH.S.Znj. Luela Hajdaraga mori pjesë në ceremoninë e pritjes tradicionale të fillimvitit të organizuar për nder të Trupit Diplomatik në Pallatin Presidencial,

 

Mbi takimet me dy përfaqësues të spikatur të fushës së artit dhe gazetarisë shqiptare në Greqi

Agjenda e vitit 2023 hapet nga takimet me dy përfaqësues të spikatur të fushës së artit dhe gazetarisë shqiptare në Greqi. Këtë fillimvit Ambasadorja e RSH-së në Athinë, znj. Luela Hajdaraga mikpriti në takime të veçanta regjizorin e talentuar Enke Fezollari dhe gazetarin e mir

 

Mesazh urimi për Vitin e Ri

Ndërsa përfundon një vit i suksesshëm, dëshirojmë t’ju përcjellim urimet më të përzemërta në emër të Ambasadës së Republikës të Shqipërisë në Athinë. Qoftë ky një vit i paqes, prosperitetit dhe shpresës për të gjithë ju dhe familjet tuaja! Krah për krah, dorë për dor

 

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30