Tiranë - Ministrja Xhaçka mirëpret në takim homologun e saj grek Nikos Dendias

Tiranë - Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, znj. Olta Xhacka priti në një takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Greke, z. Nikos Dendias, gjatë një vizite që ai zhvilloi në Shqipëri.

Dy Ministrat shkëmbyen mendime në lidhje me forcimin e marrëdhënieve dhe intensifikimin e bashkëpunimit dypalësh Shqipëri-Greqisht në frymën e fqinjësisë së mirë, partneritetit strategjik, miqësisë midis dy popujve, si dhe të perspektivës së përbashkët evropiane.

Gjithashtu, Ministrat shprehën vullnetin për të punuar së bashku për të adresuar të gjitha problemet që ende kërkojnë zgjidhje dhe që janë në interes të të dy vendeve dhe popujve.

Mirënjohje ndaj Greqisë për mbështetjen e fortë për integrimin e Shqipërisë në BE.

Adresa

Ambasada Shqiptare
Vekiareli 7 Filothei 15237,
Athens. GR

Tel / Fax

Tel. +30 210 6876212
+30 2106876213
+30 2106876215
+30 210 6876200
Fax. +30 210 6876223
Nr. i emergjencave : +30 694165 8183

E-MAIL

embassy.athens@mfa.gov.al
Zyra Konsullore

consulate.athens@mfa.gov.al

Orari zyrtar

E hënë- E premte
09:00 - 17:00
Sektori Konsullor
9:00-14:30